Анди Мъри продължава без загубен сет

14-10-2016 15:29 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай след точно 100 минути игра.

Британецът се разправи с Давид Гофен от Белгия с 6:2, 6:2 и продължава без загубен сет. В първата част след 2:2 Мъри взе четири поредни гейма, за да я спечели. В следващия сет Гофен отрази шест брейк пойнта в 15-минутния втори гейм, преди да спечели подаването си. Но отново след 2:2 Анди беше пълен властелин на корта.

Двукратният шампион от Шанхай реализира 4 от 15-те си точки за пробив и отрази и 5-те възможности на белгиеца, когото победи за пети пореден път.

Мъри се бори да измести Джокович от върха на световната ранглиста. Той се стреми към 13-а титла от "Мастърс 1000" и втора за сезона след спечелената в Рим.

Следващият съперник на шотландеца ще бъде Жил Симон. Французинът победи американеца Джак Сок след 4:6, 6:4, 7:6(5). В другия полуфинал играят Новак Джокович и Роберто Баутиста Агут.