Баутиста Агут се справи с Цонга

14-10-2016 10:56 | Любомир Тодоров

Поставеният под №15 в схемата на турнира от "Мастърс 1000" в Шанхай Роберто Баутиста Агут е първият полуфиналист.

Испанецът отстрани деветия поставен Жо-Вилфрид Цонга от Франция с 6:3, 6:4 за един час и 12 минути игра на централния корт. Той го победи за трети път през тази година на твърди кортове след Окланд и Маями.

Шампионът от София стартира устремно двубоя и поведе с 4:0. Цонга се поокопити и върна единия пробив при 3:5, но веднага след това Баутиста Агут отново взе подаването му и затвори сета. Във втората част дебненето продължи до последния гейм, когато ибериецът поведе с 40:15 при сервис на съперника и реализира втория си мачбол.

Роберто Баутиста Агут постигна четири пробива в мача от шест възможности, като даде на французина само един шанс. Цонга наниза 9 аса в двубоя срещу 3 на победителя.

За класиране на първи финал от "Мастърс 1000" испанецът ще трябва да преодолее и спечелилият мача между трикратния шампон в Шанхай Новак Джокович и квалификанта Миша Зверев.