Кербер спечели доиграването в Хонконг

13-10-2016 17:28 | Любомир Тодоров

Водачката в световната ранглиста спечели днес доиграването срещу американката Луиза Кирико и се класира за четвъртфиналите на турнира в Хонконг, който е от категория "Интернешънъл".

Мачът беше спрян заради дъжд при резултат 6:2, 3:6, 2:1 в полза на германската левичарка. Кербер загуби само един гейм при повторното излизане на корта и се наложи с крайното 6:2, 3:6, 6:2. В шестте изиграни гейма Анджи наррали два пробива и допусна един. В последната игра Кербер поведе с 40:0 и реализира първия мачбол.

Следващата съперница на водачката в схемата ще бъде Дария Гаврилова. Представителката на Австралия спечели, също в доиграване, срещу Катерина Синякова с 6:2, 7:5. Кербер е спечелила и петте мача срещу тази съперничка.

В друг двубой днес Ализе Корне спря втората поставена Винъс Уилямс след победа с 6:2, 3:6, 6:2 след повече от два часа игра. За французойката това беше първи успех срещу бившата номер едно в света в седмия им мач.

На четвъртфинал Корне излиза срещу №7 Йелена Янкович, която спечели сръбското дерби с Александра Крунич с 6:4, 6:3.