Давид Гофен спря Чилич в Токио

08-10-2016 08:51 | Tennis24.bg

Давид Гофен показа, че не се е отказал да преследва място на финалите на АТР. Белгиецът стигна до първия си финал за сезона, след като се класира за мача за титлата в Откритото първенство на Япония в Токио. Той победи в полуфинала Марин Чилич със 7:5, 6:4. Съперникът му за битата за трофея ще бъде определен в мача между Ник Кириос и Гаел Монфис.

Гофен, поставен под номер 5 в схемата, е номер 11 в световната ранглиста, но търси скок, за да успее да се класира за финалите на АТР в Лондон. Ако спечели финала може да стигне до номер 9 в ранглистата, което ще му даде и добра инерция за предстоящия турнир от Мастърс серията в Шанхай. Той вече има три победи и не е допускал загуба срещу хърватина, който се бореше да стигне до четвъртия си финал за сезона.

Мачът в Токио продължи 90 минути, като белгиецът допусна пробив за 3:5 в първия сет, но го върна още в следващия гейм. Все пак той спечели първия сет за час игра, а после ударно взе и втория.