Леонардо Майер прати Аржентина на пети финал

18-09-2016 20:49 | Любомир Тодоров

Отборът на Аржентина ще спори за титлата от Купа "Дейвис" със състава на Хърватия. Двубоят е от 25 до 27 ноември и домакини ще бъдат хърватите.

Южноамериканците надделяха с 3-2 над шампионите от Великобритания в Глазгоу. Днес Анди Мъри изравни резултата в мача, след като победи Гуидо Пея с 6:3, 6:2, 6:3.

В петия двубой вместо Хуан Мартин дел Потро капитанът Даниел Орсанич заложи на Леонардо Майер. Аржентинецът се справи с Дан Евънс след 4:6, 6:3, 6:2, 6:4 за два часа и 45 минути игра.

В заключителната част Майер проби за 3:2 и удържа аванса си. В последния гейм Леонардо сервира безкомпромисно и го спечели на нула.

Така Аржентина се класира за пети път на финал и ще се бори за първи трофей от вековния отборен турнир.