Три от поставените при жените отпаднаха от Държавното лично



31-08-2016 18:14 | Tennis24.bg

Всички поставени при мъжете преминаха първия кръг, а три поставени при дамите отпаднаха във втория кръг на Държавното лично първенство, което е с награден фонд 15,000 лева и се провежда на Национален тенис център в Борисовата градина.

Под №1 в схемата е националът ни за Купа "Дейвис" Александър Лазаров (ТК "Дема"), следван от Габриел Донев (ТК "НСА"), Тихомир Грозданов (ТК "Левски") и Калоян Вълчев (ТК "Черно море Елит").

При жените надпреварата напуснаха петата в схемата Невена Георгиева (TK "Виа Тенис Стар"), шестата Александрина Илиева (ТК "Славия Бомел 9") и седмата Кристин Йорданова (ТК "Левски").

Ясни са полуфиналите при двойките жени - Михаела Кафтанова/Габриела Михайлова- Лютфия Велиева/Хюлия Велиева и Александрина Илиева/Кристин Йорданова - Виктория Очева/Джулия Терзийска. Три от смесените двойки, които ще играят на полуфинал вече са ясни - Виктория Очева/Петър Трендафилов чакат победителите от утрешния мач между Джулия Терзийска/Фердун Шефкедов и Ваня Иванова/Илиян Баръмов, а Тони Нейков/Петя Аршинкова ще излязат в спор за финала срещу Ивайло Керемедчиев/Розалина Юсева.

Ето и всички резултати от днес:


Жени:
Джулия Терзийска (ТК "Дема") - Ивон Михалева (ТК "Левски") 6:4, 6:0
Михаела Кафтанова (ТК "Дема") - Кристин Йорданова (ТК "Левски") 6:2, 6:0
Лютфия Велиева (ТК "НСА") - Невена Георгиева (TK "Виа Тенис Стар") 6:2, 6:3
Хюлия Велиева (ТК "НСА") - Виктория Очева (ТК "НСА") 6:3, 6:1
Петя Аршинкова (ТК "Локомотив" Пловдив) - Кристина Капитанова (ТК "О.К. Sport") 6:0, 6:0
Габриела Михайлова (TK "Сливен 92") - Берна Алексиева (ТК "Хасково") 6:0, 6:0
Розалина Юсева (ТК "Дема") - Александрина Илиева (ТК "Славия Бомел 9") 6:1, 6:3
Симона Борисова (ТК "Стоянстрой") - Елизабет Данаилова (ТК "15:40") w.o

Мъже:
Габриел Донев (ТК "НСА") - Недялко Краев (TK "Академик 83") 6:1, 6:0
Радослав Шандаров (TK "Вектор Тенис Спорт") - Алекс Мартински (ТК "НСА") 6:2, 6:1
Александър Лазаров (ТК "Дема") - Фердун Шефкедов (ТК "НСА") 6:2, 6:1
Илиян Дробенов (ТК "Дема") - Румен Андреев (TK "Тангра 95") 6:0, 6:1
Стефан Люцканов (ТК "Левски") - Даниел Шопов (ТК "Дема") 6:1, 6:4
Мартин Димитров (TK "Железничар 1996") - Георги Мирчев (TK "Левски") 6:4, 6:1
Илия Кушев (TK "Левски") - Ваньо Василев (TK "Тангра 95") 6:2, 6:2
Тони Нейков (TK "Железничар 1996") - Марсел Радев (TK "Черно море Елит") 6:3, 6:2
Петър Трендафилов (TK "15:40") - Радостин Радославов (ТК "НСА") 6:0, 6:0
Пламен Пенев (ТК "Левски") - Калоян Николов (TK "Разград") 6:3, 2:6, 6:3
Калоян Вълчев (ТК "Черно море Елит") - Росен Найденов (ТК "Виа Тенис Стар") 6:2, 6:2
Евгени Мандаджиев (ТК "Дема") - Стефан Йорданов (ТК "Кристи") 6:0, 7:5
Ивайло Керемедчиев (ТК "Дема") - Ангел Мирчев (ТК "София") 6:1, 6:1
Тихомир Грозданов (ТК "Левски") - Габриел Евтимов (ТК "Виа Тенис Стар") 6:1, 6:4
Цветан Михов (ТК "Левски") - Васил Шандаров (TK "Вектор Тенис Спорт") 6:3, 6:3
Георги Ганчев (ТК "Академик 83") - Юри Хачатрян (ТК "Дема") 4:6, 6:3, 7:6(3)

Двойки жени: 
Лютфия Велиева/Хюлия Велиева - Габриела Мартинска/Никол Димитрова 6:0, 6:0
Виктория Очева/Джулия Терзийска - Невена Георгиева/Ивон Михалева 6:3, 6:3
Александрина Илиева/Кристин Йорданова - Катерина Танева/Алексия Василева 6:3, 6:4
Михаела Кафтанова/Габриела Михайлова - Алина Каражова/Микаела Константинова w.o

Смесени двойки:
Ивайло Керемедчиев/Розалина Юсева - Александрина Илиева/Стефан Люцканов 6:3, 7:6(1)
Тони Нейков/Петя Аршинкова - Владислав Каражов/Алина Каражова 6:3, 6:0


Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Турнир: Moselle Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Мец, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €481,270

Official Website | Livescore
Турнир: Astana Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Нур-Султан, Казахстан
Настилка: Твърда
Награден фонд: $541,800

Official Website | Livescore
Турнир: Sofia Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: София, България
Настилка: Твърда
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Други новини