Изабелла спечели след обрат

11-08-2016 15:36 | Любомир Тодоров

Изабелла Шиникова записа трудна победа във втория кръг на тенис турнира в Хехинг, Германия, който е с награден фонд 25 000 долара.

Водачката в схемата преодоля след обрат Денис Хазанюк от Израел с 4:6, 6:4, 6:4 след почти три часа игра.

Българката отстъпи в първия сет, а във втория проби в десетия гейм, за да изравни частите. В третия Хазанюк поведе с ранен пробив, но Шиникова намери сили да го върне при 3:4, след което не загуби гейм. Втората ни ракета направи и още един брейк и сервираше за победата. Тя поведе с 40:15 и реализираоще първия си мачбол.

Успехът донесе на Изабелла 9 точки за световната ранглиста, където е на 146-ото място тази седмица.

На четвъртфинал националката за "Фед къп" очаква победителката от двубоя между 37-годишната Пати Шнидер (Швейцария) и №8 в схемата Анастасия Грималска (Италия).