Цибулкова направи обрат срещу Радванска

24-06-2016 16:33 | Любомир Тодоров

Водачката в схемата на турнира на трева в Ийстборн Агниешка Радванска загуби при доиграването на четвъртфиналния двубой днес.

Полякинята, която е бивша шампионка в състезанието в Англия и финалистка от 2015-а, отстъпи на Доминика Цибулкова от Словакия с 6:4, 6:7(2), 3:6 след повече от 3 часа чисто игрово време. Мачът беше спрян снощи заради дъжда при сет за Ага и 3:2 за нея с пробив.

Днес словачката веднага направи рибрейк и в края на сета спечели с лекота тайбрека. В заключителната част Радванска пропиля две точки за пробив за 3:1. След това Цибулкова взе инициативата в свои ръце и спечели последните четири гейма в срещата.

След малко бившата финалистка от Откритото първенство на Австралия излиза в полуфинален двубой срещу квалификантката от Пуерто Рико Моника Пуиг.

В другия полуфинал ще играят Йохана Конта и Каролина Плишкова.

Британката Конта победи Екатерина Макарова от Русия със 7:6(5), 6:4. Чехкинята Плишкова пък доиграваше срещу бившата победителка в Ийстборн Елена Веснина от 4:0. Днес тя се наложи с 6:1, 6:3.