Бекер изненадан от повторния съюз между Мъри и Лендъл
Треньорът на Новак Джокович – Борис Бекер разкри, че е останал изненадан от новината за повторното обединение на Анди Мъри и Иван Лендъл.
Припомняме, че в навечерието на сезона на трева шотландецът обяви, че отново ще работи с живеещия в САЩ Лендъл. Именно под негово ръководство Мъри спечели най-значимите успехите в кариерата си, триумфирайки на Олимпийския турнир в Лондон, както и с титлите от US Open и Уимбълдън.
След като Мъри и Лендъл прекратиха съвместна работа през 2014, шотландецът загуби 13 от последните 15 срещи с Новак Джокович, в това число и финалите на Australian Open и „Ролан Гарос” този сезон.
„Трябва да призная, че останах малко изненадан от новината”, коментира Бекер пред „Би Би Си”.
„Мисля, че Джейми Делгадо (бел.ред. с когото Мъри работи по време на „Ролан Гарос”) свърши отлична работа. Никога досега не бях виждал Мъри да играе толкова силно на клей”, каза още Бекер.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















