Гарсия отново се справи с Иванович

18-06-2016 08:45 | Любомир Тодоров

Каролин Гарсия продължи доминацията си в двубоите срещу Ана Иванович и я победи за четвърти пореден път.

Французойката се наложи със 7:6(9), 5:7, 6:3 над третата в схемата и се класира на първия си полуфинал на трева на турнира в Майорка, Испания.

В тайбрека на първия сет бившата номер едно в света от Сърбия имаше цели пет сетбола, но Гарсия ги отрази и в крайна сметка спечели частта при втората си възможност.

В следващия сет Иванович беше на две точки от отпадането при 4:5 гейма, но показа класа и успя да изравни частите. В решителния сет французойката поведе с 3:0 и удържа преднината си до края на мача.

Следващата съперничка на Гарсия е Кирстен Флипкенс. Белгийката, която е полуфиналистка от Уимбълдън преди 3 години, се наложи над квалификантката от Парагвай Вероника Роч Сепедо със 7:5, 6:3.

В другия полуфинал ще играят №2 в схемата Йелена Янкович от Сърбия и Анастасия Севастова от Латвия.