Холандка отстрани третата в схемата на Ролан Гарос

24-05-2016 14:52 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Париж с подкрепата на BNP Paribas

Холандската тенисистка Кики Бертенс поднесе най-голямата изненада на Откритото първенство на Франция.

Намиращата се на 58-о място победи третата в схемата шампионка от Australian Open Ангелик Кербер от Германия с 6:2, 3:6, 6:3 след повече от час и половина игра на централния корт на "Ролан Гарос" "Филип Шатрие".

В третия решителен сет Бертенс проби за 2:0 и не позволи да бъде застигвата, въпреки че в петия гейм левичарката от Бремен имаше две възможности. В заключителния гейм Кики пропиля два мачбола, после спаси точка за пробив, преди да триумфира при третия си шанс след бекхенд в мрежата на Кербер.

"Много съм щастлива. Знаех, че трябва да бъда агресивна срещу нея, ако искам да имам успех. Радвам се, че се получи. В последния гейм бях много нервна, но това е обяснимо", заяви 24-годишната Бертенс след мача.

Голяма радост за домакините донесе Ализе Корне. Французойката разгроми с 6:1, 6:0 Кирстен Флипенс от Белгия.

Карла Суарес Наваро загуби сет, но успя да преодолее чехкинята Катерина Синякова след 6:2, 4:6, 6:2.