Зверев взе реванш от испанец в Ница

19-05-2016 09:20 | Любомир Тодоров

Александър Зверев се класира за четвъртфиналите за турнира на клей в Ница от категория "АТР 250".

Германският тийнейджър победи Марсел Гранойерс от Испания със 7:5, 6:7(3), 6:2 и така взе реванш за загубата в Монте Карло от същия съперник.

В решителния трети сет Зверев игра на изключително ниво. Той направи два пробива и не даде на Гранойерс шанс да стигне до брейк пойнт, за да спечели двубоя след 2 часа и 41 минути игра.

"Той е един от най-добрите играчи на клей. Марсел владее много удари и е вариативен, така че за мен е добре, че успях да спечеля тази среща", заяви 19-годишният Саша.

В опит да стигне втори полуфинал за сезона (след Монпелие) германецът ще трябва да елиминира и вторият поставен Жил Симон. Французинът победи американския младок Тейлър Фриц с 6:4, 6:4, въпреки че имаше много нисък процент на вкаран първи сервис.