Анди Мъри продължава напред

Свързани новини
13-05-2016 18:42 | Tennis24.bg

Вторият поставен Анди Мъри стигна за първи път полуфинал на турнира в Рим от "Мастърс 1000" след 2011 година.

Шотландецът отстрани Давид Гофен от Белгия с 6:1, 7:5 след час и половина игра. В първия сет Мъри нямаше проблеми и доминираше. След като съперникът го проби в откриващия гейм, последва серия от шест поредни за олимпийския шампион.

Във втория Гофен, който победи снощи Бердих с 6:0, 6:0, поведе с 3:1 гейма. От този момент обаче Анди, който в неделя навършва 29 години, отново влезе в ритъм и при 5:4 сервираше за мача. Но белгиецът върна брейк, само за да бъде отново пробит в гейм, продълшил повече от 11 минути. След това Мъри беше безупречен на началния удар и приключи срещата.

Анди, който в понеделник ще си върне второто място в ранглистата, очаква на полуфиналите "щастливия губещ" Люка Пуй. Французинът се класира без игра, заради отказа на Хуан Монако от Аржентина.