Квалификант измъчи Джокович

11-05-2016 17:50 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Новак Джокович започна трудно защитата на титлата си от "Мастърс 1000" турнира в Рим на червени кортове.

Сърбинът се наложи във втория кръг със 7:5, 7:5 над квалификанта от Франция Стефан Робер след 86 минути игра. Робер първи стигна до точка за пробив в третия гейм, но Ноле успя да я неутрализира. Шампионът от Мадрид нанесе своя удар в 12-ия гейм, когато поведе с 40:0 при сервис на съперника и реализира втория си сетбол.

Във втората част французинът проби за 2:1, но Джокович успя да направи рибрейк при 4:4. Белградчанинът отново реши всичко в заключителния гейм, когато стигна до мачбол и затвори срещата.

В трети кръг Новак се изправя срещу бразилския левичар Томас Белучи.

Финалистът от Мадрид Анди Мъри също започна с победа във Вечния град.

Шотландецът победи с 6:3, 6:3 Михаил Кукушкин (Казахстан), за да запише четвърти успех от толкова мача срещу този съперник.