Първа световна титла за египтянка в скуоша

30-04-2016 17:24 | Любомир Тодоров

Нур ел Шербини спечели титлата от световното първенство по скуош за жени в Куала Лумпур и така стана първата египтянка, завоювала най-престижния трофей. Освен това тя ще оглави за първи път и ранглистата от 1 май.

На финала 20 годишната спортистка направи обрат срещу световната номер едно Лаура Масаро от Англия, за да спечели след 6:11, 4:11, 11:3, 11:5, 11:8 за 61 минути игра.

Опитната британка взе лесно първите два гейма, но след това Ел Шербини успя да изравни. В заключителната част се стигна до 8:8 точки, но след това състезателката от Александрия спечели следващите три разигравания, а с това мача и титлата.

Така тя взе реванш за загубата от Масаро на финала на световното през 2013 г., пак в Малайзия, но в град Пенанг.

"Сега все още сънувам. Не можех да си представя, че мога да спечеля този мач", призна Нур при награждаването.