Първа световна титла за египтянка в скуоша
Нур ел Шербини спечели титлата от световното първенство по скуош за жени в Куала Лумпур и така стана първата египтянка, завоювала най-престижния трофей. Освен това тя ще оглави за първи път и ранглистата от 1 май.
На финала 20 годишната спортистка направи обрат срещу световната номер едно Лаура Масаро от Англия, за да спечели след 6:11, 4:11, 11:3, 11:5, 11:8 за 61 минути игра.
Опитната британка взе лесно първите два гейма, но след това Ел Шербини успя да изравни. В заключителната част се стигна до 8:8 точки, но след това състезателката от Александрия спечели следващите три разигравания, а с това мача и титлата.
Така тя взе реванш за загубата от Масаро на финала на световното през 2013 г., пак в Малайзия, но в град Пенанг.
"Сега все още сънувам. Не можех да си представя, че мога да спечеля този мач", призна Нур при награждаването.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

















