Линда Зечири на четвъртфинал на европейското
Българката Линда Зечири се класира на четвъртфинталите на Европейското първенство по бадминтон във френския глад Ла Рош сюр Йон.
Осмата поставена левичарка се наложи над Йозге Байрак от Турция след 57 минути игра с 21:16, 15:21, 21:14 и е само на една победа от втори медал от европейски след бронза от 2012 година.
След игра точка за точка, Линда направи серия до 16:12 и после лесно спечели първата част. Във втория гейм задължителната пауза дойди пре 11:9 за българка, но след това Байрак успя да вземе аванс и да го удържи до края. В третата част Зечири дръпна от самото начало и преднината й стигна до 12:6 и до края държеше опонентката си на дистанция.
На четвъртфиналите 42-ата в света софиянка очаква №3 Лине Керсфелд от Дания.
На двойки мъже Даниел Николов и Иван Русев отстъпиха на четвъртите поставени датчани Аструп и Расмусен с 11:21, 6:21.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: УимбълдънКатегория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465
Official Website | Livescore
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620
Official Website | Livescore
















