Мъри с шампионски обрат в Монте Карло

14-04-2016 14:55 | Станко Димов

Анди Мъри направи фантастичен обрат в двубоя си с Беноа Пер и се класира за четвъртфинал на „Мастърс 1000” турнира в Монте Карло. Шотландецът изоставаше с 2:6, 0:3, но показа шампионски характер и в крайна сметка пречупи съперника си, взимайки успеха с 2:6, 7:5, 7:5.

Местният представител Пер има за какво да съжалява, тъй като на няколко пъти бе много близо до успеха. Във втория сет французинът имаше преднина от два пробива за 3:0, но до края на сета взе само два от следващите 9 гейма. В решаващата трета част Пер проби за 5:4 и сервира за мача, но Мъри отново отказа да се предаде и направи ри-брейк, след което до края на мача не загуби гейм.

В спор за място на полуфинал Мъри ще срещне Милош Раонич. 10-ият в схемата канадец също имаше много тежък мач и изстрадан успех – 6:3, 4:6, 7:6 (5) над квалификанта Дамир Джумхур.

До момента Мъри и Раонич са се срещали 7 пъти, като шотландецът води с 4:3 победи. За последно те премериха сили на полуфиналите на Australian Open в началото на настоящия сезон, а успехът отиде на сметката на Мъри. На клей са играли само веднъж – в Барселона през 2012, а успехът отива на сметката на Раонич – 6:4, 7:6 (3).