Бушар се контузи в Чарлстън

07-04-2016 09:09 | Tennis24.bg

Канадката Южени Бушар не можа да доиграе двубоя си от втория кръг на турнира на зелен клей в Чарлстън, Съединени щати. Тя се отказа срещу Лурдес Домингес Лино от Испания при резултат 4:6, 6:1, 0:1.

Причината е била травма на коремен мускул, която 22-годишната тенисистка от Монреал у получила по време на мача. Още не е ясно колко време ще се лекува Бушар. От понеделник тя се върна при стария си треньор Ник Савиано и турнирът в Чарлстън беше първи за тандема.

"Винаги се опитвам да продължа да играя, независимо в какво състояние съм. Но Ник ме посъвтева да спра. Исках да изиграя поне още няколко гейма, но установих, че не мога да сервирам с по-голяма скорост, отколкото бих го направила с лявата ръка. Контузията е на същото място като миналото лято", обясни ситуацията Бушар.

35-годишната Домингес Лино ще срещне в следващия кръг Елена Веснина.

Рускинята не даде никакъв шанс на десетата в световната ранглиста Белинда Бенчич и я победи с 6:1, 6:1 след само 57 минути. Веснина направи 5 пробива в подаването на швейцарската тийнейджърка и не допусна нито един.