Раонич и Кириос си уредиха среща на четвъртфинал

30-03-2016 09:06 | Любомир Тодоров

Милош Раонич и Ник Кириос, които се намират в топформа, ще се срещнат в интригуващ четвъртфинал на турнира в Маями, който е от сериите "Мастърс 1000".

Канадецът, който е №12 в схемата нямаше проблеми срещу босненеца Дамир Джумхур и спечели с 6:0, 6:3 за 54 минути. Раонич наниза 11 аса за победата и не позволи на съперника да стигне до точка за пробив. На свой ред Милош реализира и четирите си брейк пойнта в мача.

С достигането до тази фаза финалистът от Индиън Уелс Раонич изравни най-доброто си постижение в Маями.

Австралиецът Кириос, поставен под №24, имаше малко повече работа срещу Андрей Кузнецов от Русия и спечели със 7:6(3), 6:3 за 83 минути игра. Ник също наниза 11 аса в срещата и стана първият тенисист от страната континент, стигнал до послединте осем във Флорида след Лейтън Хюит преди 14 години. Със своите 20 години Кириос е и най-младият четвъртфиналист в турнира след Хуан Мартин дел Потро през 2009-а.

Раонич води с 2-1 победи в директните двубои. Но последният беше спечелен от Ник. Това се случи миналата година на Уимбълдън, когато играчът от Канбера се наложи в четири сета.