Джокович си уреди мач с Тийм

28-03-2016 08:08 | Любомир Тодоров

Петкратният шампион Новак Джокович се класира убедително за осминафиналите на турнира в Маями.

Световният номер едно победи за 78 минути Жоао Соуса от Португалия с 6:4, 6:1. Сърбинът се опитва да излезе еднолично начело в класацията за титли от сериите "Мастърс 1000", където дели първото място с Надал с по 27 трофея, както и да изравни върховото постижение на Андре Агаси от Маями от 6 титли.

В първата част 38-ият в света Соуса даде всичко от себе си и успя да пробие на два пъти сервиса на Ноле, но допусна три брейка. Във втория Джокович подобри чувствително началния си удар си и загуби само три точки при първото си подаване.

Новак има вече 26 победи и само една загуба на турнира във Флорида. Единственото поражение на белградчанина беше 2013 година от Томи Хаас.

Следващият съперник на Джокович е Доминик Тийм. Младият австриец се справи с Йошихито Нишиока от Япония с 6:2, 6:2.

Напусна турнира поредният тенисист от Топ 10. Това е №8 в схемата Давид Ферер. Испанецът пропиля мачбол при 5:4 гейма в третия сет и загуби от Люка Пуй от Франция след 7:6(1), 6:7(4), 5:7.

За 22-годишния Пуй това беше първа победа над играч от челната десетка.