Изабелла Шиникова продължава в Италия

25-02-2016 15:03 | Любомир Тодоров

Изабелла Шиникова се класира на четвъртфиналите на турнира в Торино (Бейнаско) на червени кортове и с награден фонд 25 000 долара.

Националката за "Фед къп" победи белгийската квалификантка Дебора Керфс с 6:1, 7:5 след 69 минути игра. Шиникова взе лесно първия сет, а във втория стартира с пробив. Керф успя да го върне и да направи още един брейк. Шиникова изравни при 5:5 и после постигна още един пробив, за да затвори след това мача.

По този начин 24-годишната Шиникова си осигури вече 9 точки за световната ранглиста, където е №303 в момента.

Слдващата съперничка на софиянката ще се определи в двубоя между №3 Кристина Дину (Румъния) и №6 Джулия Гато-Монтиконе (Италия).

Изабелла продължава и на двойки. Тя ще играе по-късно днес на полуфинал заедно с испанката Гарсия Перес срещу Гьорческа (Македония)/Херджелас (Босна и Херцеговина).