Петя Аршинкова печели в Анталия

16-02-2016 16:17 | Tennis24.bg

Българката Петя Аршинкова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 000 долара.

Пловдивчанката победи китайката Юену Ли със 7:5, 6:1. 17-годишната Аршинкова навакса пробив пасив и след серия от три поредни гейма стигна до успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 4:0 и нямаше проблеми да затвори мача след 84 минути игра.

Аршинкова заслужи една точка за световната ранглиста, където е №781, както и 196 долара, а във втория кръг ще срещне водачката в схемата Юлия Грабхер от Австрия.

В същото време шампионът на България да мъже в зала Васко Младенов отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 000 долара. Младенов загуби от квалификанта Филип Дуда (Чехия) с 6:7 (8), 3:6 за 95 минути.

26-годишният софиянец пропиля три сетбола и допусна обрат от 6:3 точки в тайбрека на първата част. Във втория сет 17-годишният Дуда проби в шестия гейм и до края сервираше стабилно, за да стигне до успеха.

На двойки Младенов и британецът Айвън Хойт са четвърти поставение и започват утре срещу участващите с "уайлд кард" руснаци Кристиан Лозан и Денис Писарчук.