Летящият Монфис на първи четвъртфинал в Мелбърн (видео)

25-01-2016 08:36 | Любомир Тодоров

Поставеният под №23 в схемата на Australian Open Гаел Монфис се класира за първия си четвъртфинал на този турнир от Големия шлем.

Атрактивният французин, който е бивш юношески шампион от Мелбърн, преодоля непоставения руснак Андрей Кузнецов със 7:5, 3:6, 6:3, 7:6(4).

При 3:2 във втория сет Монфис изуми публиката с акробатичен плонж, за да достигне топка в дъното на корта. Ударът на парижанина не сполучи, но той беше възнаграден с продължителни овации. След това гостувалият и у нас Гаел поиска лекарска помощ, защото нарани пръстите си при падането.

"Нещо ми прищрака и реших да направя плонжа. Аз съм състезател и когато е необходимо летя", обясни след мача решението си французинът.

Но не летенето, а 44-те печеливши удара, след които 14 аса, донесоха успеха на Монфис. В третия сет той не загуби нито една точка при свой първи сервис.

Кузнецов игра на ниво и доста затрудни своя опонент. Руснакът постигна повече уинъри - 46, но направи и повече непредизвикани грешки: 54 срещу 32 за Гаел.

На четвъртфиналите Монфис очаква победителя от сблъсъка Стан Вавринка - Милош Раонич.