Уилямс и Шарапова повтарят финала на Australian Open

24-01-2016 05:59 | Любомир Тодоров

Серина Уилямс и Мария Шарапова ще се срещнат на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия по тенис във вторник. Двете играха в мача за титлата в Мелбърн през 2015 г., когато американката спечели за шести път турнира от Големия шлем.

Световната номер едно Уилямс с лекота отстрани Маргарита Гаспарян от Русия с 6:2, 6:1 за 55 минути игра. Серина допусна пробив в първия гейм на мача, но след това не даде никакви шансове на младата рускиня и продължава без загубен сет.

"Бях играла срещу нея на Уимбълдън, знаех какво да очаквам. Тя е добра тенисистка. 24 титли от Шлема изглежда близо, но същевременно и далече. Концентрирам се само за предстоящия мач, не мисля за рекорда на Маргарет Корт. Ще бъда готова за мача с Шарапова. Винаги даваме най-доброто, когато играем помежду си", заяви носителката на 21 трофея от Големия шлем, която беше аплодирана от трибуните от самата Корт.

Петата в схемата Шарапова победи 10 години по-младата Белинда Бенчич от Швейцария със 7:5, 7:5. Шампионката на Australian Open през 2008 година изигра трети пореден мач под спуснатия покрив на "Род Лейвър Арина". В него рускинята наниза невероятните 21 аса и направи общо 58 печеливши удари.

Бенчич успя да направи само четири пробива, въпреки че имаше цели 16 възможности. Тийнейджърката сервираше за оставане в мача в 12-ия гейм на втората част. Тя отрази един мачбол на 28-годишната Шарапова. При втория ретурът на Маша беше даден в аут, тя поиска "ястребово око" и спечели и така срещата завърши.

Серина води с 18-2 победи срещу Мария. Те са играли три пъти в Мелбърн. Американката спечели на полуфинала през 2005 г. след 2:6, 7:5, 8:6. Уилямс победи и на финалите през 2007 година (6:1, 6:2) и през 2015-а (6:3, 7:6).