Димитров ще играе срещу удобен съперник

13-01-2016 09:03 | Любомир Тодоров

Четвъртият в схемата Григор Димитров научи името на следващия си съперник на турнира в Сидни, Австралия.

Това е осмият поставен Александър Долгополов с когото ще играе на четвъртфинал. Украинецът се наложи за 78 минути над квалификанта от Съединените щати Аликзандър Саркисян със 7:6(6), 6:2.

Тенисистът от Киев е сред удобните съперници на българина. Димитров води с 3-1 победи, като в статистиката не влиза отказа на Долгополов на четвъртфиналите в "Куинс клъб" през 2014 година, когато Гришо спечели титлата.

Последните им два мача обаче бяха доста оспорвани. През 2014 година на Уимбълдън хасковлията се наложи след 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1 в четвъртия кръг. Миналия август в Канада Димитров спечели с 6:4, 7:5.

Четвъртфиналът в Сидни трябва да се изиграе в четвъртък.