Азаренка ще спори за втора титла в Бризбън

08-01-2016 17:29 | Любомир Тодоров

Бившата номер едно в света Виктория Азаренка с лекота стигна до финала на тенис турнира в Бризбън, Австралия.

Шампионката от 2009 година победи тръгналата от квалификациите Саманта Крауфорд от Съединените щати с 6:0, 6:3 и си осигури мач с Ангелик Кербер.

Тенисистката от Беларус загуби първия си гейм чак в началото на втория сет. Но тя направи пробив за 2:1 и предреши изхода на двубоя. Азаренка стигна до финала с едва 13 гейма пасив в четири мача.

На двойки Мартина Хингис (Швейцария) и Саня Мирза (Индия) записаха 25-а поредна победа и са на финал. Те се наложиха с 6:3, 7:5 над Андрея Клепач (Словения) и Алла Кудрявцева (Русия).

По този начин Хингис и Мирза изравниха рекорда на италианките Сара Ерани и Роберта Винчи от 2012 година. Върховото постижение е на Джиджи Фернандес (САЩ) и Наташа Зверева (Беларус) и е 28 поредни победи през 1994 г.