Надал мина през иглени уши и е на полуфинал

07-01-2016 19:23 | Tennis24.bg

Вторият поставен в схемата на турнира в катарската столица Доха Рафаел Надал се класира за полуфиналите.

Испанският левичар се наложи трудно над Андрей Кузнецов от Русия с 6:3, 5:7, 6:4 след повече от два часа игра.

Рафа беше близо до това да спечели срещата в два сета. Той взе първата част и проби за 4:3 във втората. Кузнецов не се отчая и веднага направи рибрейк. Руснакът повтори упражнението в 12-ия гейм и така изравни сетовете.

В заключителния сет отново Надал излезе напред с пробив за 4:3, но отново допусна руснакът да го върне тутакси. Този път бившият номер едно обаче показа характер, проби отново след двойна грешка на опонента, след което хладнокръвно затвори срещата.

"Тежък мач той игра много агресивно. Добро начало на сезона за мен е достигането до полуфинал", заяви след мача Рафа, който завърши с 22 печеливши удари и също толкова непредизвикани грешки.

Следващият съперник на испанеца е Иля Марченко. Украинецът победи Жереми Шарди от Франция с 6:3, 7:6(3).