Сестри Стоеви шампионки в Турция

20-12-2015 12:17 | Любомир Тодоров

Водачките в схемата на турнира по бадминтон в Мерсин, Турция, Габриела и Стефани Стоеви спечелиха титлата на двойки.

На финала българките се наложиха над третите поставени представителки на домакините Йозге БАйрак и Неслихан Игит с 21:19, 21:12 след 33 минути игра.

В първата част туркините поведоха от самото начало, направиха серия от девет поредни точки и поведоха с 11:3. След това Стоеви успяха да наваксат изоставането си и изравниха резултата при 18:18. Хасковлийките стигнаха до 20:18 и реализираха втория си геймпойнт. Частта продължи 17 минути.

Във втората сестрите взеха инициативата и задължителната почивка дойде при 11:5 за тях. До края те нямаха проблем. При 20:9 те стигнаха до 11 мачпойнта и приключиха при четвъртата си възможност.

Така 17-ите в световната ранглиста Габриела и Стефани завършиха годината с десет титли - девет от турнири на Международната федерация по бадминтон и златен медал от Европейските игри в Баку.