Родик настоя: Сезонът ми е добър


27-11-2010 11:54 | Николай Драгиев

Въпреки че си тръгва от финалния "Мастърс" на осемте най-добри в Лондон с три загуби и едва един спечелен сет, Анди Родик отново бе позитивен и опита да намери положителното в иначе недотам успешния сезон.

Американецът снощи загуби с 2:6, 3:6 от Новак Джокович и по този начин остана последен в група "А" на турнира.

"За мен бе важно, че продължих феноменалната си серия от осем поредни години, в които се класирам за заключителния турнир. Представих се достойно, въпреки трите загуби. Особено срещу Надал имах шансове за победа. Бях достатъчно добър, за да го сторя, но не се получи," сподели американецът.

Той разбира се бе критичен спрямо останалите си две изяви в британската столица: "Другите ми два мача бяха посредствени. Психически се чувствах добре, но може би физически не бях на нужното ниво. Мисля че приключвам един добър сезон," сподели Родик

През 2010 г. Родик прибави към актива си 2 титли, спечели 48 двубоя и загуби 18. Това му гарантира осмо място в ранглистата.




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Уимбълдън
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Лондон, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд:

Official Website | Livescore
Турнир: Eastbourne Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Ийстборн, Великобритания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €773,465

Official Website | Livescore
Турнир: Mallorca Championships
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Майорка, Испания
Настилка: Тревна
Награден фонд: €612,620

Official Website | Livescore
Други новини