Григор Димитров с покана за „Мастърс“ в Мадрид


06-10-2008 00:00
Най-актуалното име в българския тенис Григор Димитров ще участва на изключително силния турнир от „Мастърс“ сериите в Мадрид с награден фонд 2 270 000 евро, научи racketi.com. 17-годишният шампион от юношеските Wimbledon и US Open ще играе в квалификациите в испанската столица с личната благословия на Йон Циряк.

Румънският милиардер е идеолог и основател на състезанието, чието пълно име е Mutua Madrileña Masters. Така Димитров става първият български тенисист от дълги години, който ще участва в толкова силен турнир. За българина това ще бъде второ участие в състезание на АТР. През юни Григор дебютира в Хернотенбош (Холандия) и отстъпи в първия кръг на основната схема на Игор Андреев с 1:6, 3:6. Следващата седмица пък Димитров ще играе с „уайлд кард“ в Базел.

Гришо трябва да изиграе първия си мач в залата в събота, когато е началото на квалификациите. Във вторник хасковлията ще получи наградата си за Спортист №1 на България за септември, заради титлата си в Ню Йорк и последвалото от нея първо място в световната ранглиста при юношите.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €8,235,540

Official Website | Livescore
Други новини