Тенисистките на ТК Левски с титлата


02-09-2009 00:00
Отборът на тенис клуб Левски спечели титлата на завършилото днес държавното отборно първенство по тенис за жени на ТК "Августа Траяна" в Стара Загора. В решаващия мач за титлата столичани надделяха с 2-0 победи над състава на Локо 98 (Пловдив). Шампионатът бе с камерно участие.

Таня Германлиева спечели срещу Александра Митровска с 6:4, 6:2, а Елена Жечева се справи със Силвия Желязкова с 6:2, 6:2. Мач на двойки не се игра, тъй като беше без значение за крайния победител. Със сребърните отличия останаха състезателките на Локо 98.

В надпреварата преди това Левски записа два успеха с по 3-0 победи над ЦСКА и Локомотив (Пловдив).

В спор за третото място състезателките на "червените» спечелиха с 2-0 победи над пловдивчанки. Бистра Мощева надделя над Мария Тончева с 6:7(3), 6:1, 6:4, а Надежда Ставрева се наложи над Петя Симеонова със 7:6(6), 6:1.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €8,235,540

Official Website | Livescore
Други новини