Пенета: Победата за Fed Cup ни нареди до футбола


13-11-2009 00:00
Титлата на Италия в женския отборен турнир Fed Cup е способствала за рязкото вдигане на популярността на тениса на Апенините и приближаването му дори до футбола. Това твърди в интервю за агенция Reuters героинята от финала в Реджо Калабрия миналия уикенд Флавия Пенета.

„Първата ни победа в турнира през 2006 година на практика остана незабелязана от италианската преса. Сега нещата бяха съвсем различни. Медийното внимания към финала със Съединените щати (4-0) беше много по-голямо и се надявам, че популярността на тениса ще продължи да расте”, заяви спечелилата два мача срещу американките №12 в света Пенета.

Петхилядният стадион в Реджо Калабрия бе препълнен от зрители на всякаква възраст. Победата в неделя бе отбелязана от всички спортни вестници на първа страница, а целият отбор на „адзурите” бе поканен да участва в най-популарното вечерно шоу в Италия.

„Наистина преди години медийното отразяване на тениса беше доста рехаво. Сега е малко по-добре. Надяваме се тази голяма победа да създаде ентусиазъм и да доведе много нови деца, желаещи да тренират нашия спорт. Освен това, успехът ще бъде стимулиращ и за мъжкия тенис”, коментира и капитанът на шампионките Корадо Барацути.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Mutua Madrid Open
Категория: Мастърс 1000
Място на провеждане: Мадрид, Испания
Настилка: Клей
Награден фонд: €8,235,540

Official Website | Livescore
Други новини