Димитров спря след 12 успеха

19-08-2010 00:00 | Станко Димов
Серията на Григор Димитров от поредни победи във фючърси спря в 13-ата му среща. Третият поставен българин отпадна на четвъртфиналите на турнира в Есте Падуа (Италия, 15 000 долара) от осмия в схемата французин Ромен Жуан с 6:3, 3:6, 6:7(3).

В първата част 19-годишният хасковлия проби за 5:3 и после сервира са сета убедително. Във втората обаче допусна брейк в същия осми гейм, за да се стигне до равенство в сетовете.

В заключителния сет Гришо имаше половин дузина възможности за брейк, но не успя да ги реализира. В 11-ия гейм обаче националът отрази два брейкбола на Жуан и така докара нещата до тайбрек, в който обаче нямаше нужната концентрация и шанс и загуби двубоя, въпреки че поведе с 3:1 точки.

Димитров си тръгва от Италия с четири точки за световната ранглиста. Следващата седмица вероятно първата ракета на България ще спре участията си във фючърси и ще играе на чалънджъра с награден фонд от 30 000 евро в Женева.