Григор спря след 16 победи

13-10-2010 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров отпдна на осминафиналите на чалънджъра в зала на твърди кортове (Грийнсет) в Рен, Франция, с награден фонд 64 000 евро. 19-годишният национал, който е №7 в схемата, отстъпи на Франк Данчевич от Канада с 6:7(4), 6:7(3) в равностоен мач, продължил един час и 45 минути.

Така хасковлията прекъсна серията си от 16 поредни победи, записани в Женева, Банкок и в зала „Колет Бесон” в Рен.

В първата част и двамата печелеха подаванията си, като нашият предстватиле го правеше по-трудно. В 12-ия гейм Гришо отрази два сетбола на 26-годишния съперник, преди да успее да направи 6:6 и да се стигне до тейбрек. В него размянана на полетата дойде отново при равенство от 3:3 точки. После обаче 355-ият в света Данчевич стигна до 6:4 и реализира първия сетбол след 55 минути игра.

Вторият сет започна с успешен сервис гейм на Димитров, който го затвори с петия си ас в двубоя. В четвъртия гейм единственият тийнейджър в Топ 150 поведе с 40:15, но канадецът отрази първите му точки за пробив и изравни за 2:2. В шестия историята се повтори, но хасковлията имаше само един брейкпойнт, който пропиля. Повече шансове за пробив нямаше и логично отново се стигна до тайбрек. 26-годишният Данчевич поведе с 3:0 с минипробив, а размяната на половините дойде при 5:1 точки за североамериканеца. Веднага след това той достигна до пет мачбола. Григор отрази два, но после сложи оръжие.

Димитров напуска състезанието с осем точки за световната ранглиста, където е №136, и 1100 евро от наградния фонд.