Федерер спечели в мач №900

21-10-2010 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на турнира в зала в Стокхолм с награден фонд 600 000 долара Роджър Федерер се класира с лекота за четвъртфиналите. Швейцарецът се наложи с 6:1, 6:2 над Тейлър Дент от Съединените щати за 50 минути игра.

Двубоят беше специален за рекордьора по титли от Големия шлем, защото беше под №900 в кариерата му на професионалист. Федерер е изиграл най-много срещи от всички действащи тенисисти. С успеха срещу Дент той има вече 727 победи и 173 загуби. Роджър никога не се е отказвал по време на мач.

Първият мач на швейцарския ас в турнир под егидата на АТР Tour е бил през юли 1998 година на домашния турнир в Гщаад. Той губи от Лукас Арнолд Кер (Аржентина) с 4:6, 4:6. Интересно е, че мачът под №100 на Брюнета от Базел е бил пак в Стокхолм. През 2000 година той надиграва Михаил Южни в първи кръг с 5:7, 6:4, 6:3. 500-ата среща не Федерер пък е била на финала на US Open през 2005 година, когато надиграва Андре Агаси с 6:3, 2:6, 7:6(1), 6:1.

За влизане на полуфинал в шведската столица Федерер ще спори със своя сънародник Станислас Вавринка, с когото са олимпийски шампиони на двойки. Петият поставен Вавринка се наложи над холандеца Робин Хаазе със 7:5, 6:7(6), 6:4.