Нова Зеландия и Англия на полуфинал

02-12-2010 00:00 | Станко Димов
Отборът на домакините от Нова Зеландия се класира на полуфиналите на световното първенство по скуош за жени в Палмерстън Норт. До тази фаза достигнаха още Англия ,Австралия и Малайзия, която елиминира златните медалистки от 2008 година от Египет.

„Кивитата” надиграха малко очаквано силния тим на Франция с 2-1. Най-важен беше успехът на Жоел Кинг (на снимката) срещу Изабел Стьоер с 11:9, 11:3, 11:4. Така новозеландките поведоха с 1-0. След това изгряващата звезда Камий Серм се наложи над Джаклин Хоукс с 11:7, 11:5, 11:7, за да изравни резултата. В срещата на третите ракети, завърналата се след майчинство Шели Китчън нямаше проблеми срещу Колин Омар с 11:5, 11:5, 11:4.

Досега тимът на Нова Зеландия има един финал в турнира през 1992 година (загубен от Австралия) и десет бронзови медали. Съпернички на домакините са рекордьорките по титли е поставени под номер едно англичанки.

Британките нямаха проблеми срещу Ирландия и спечелиха с 2-0. Лаура Масаро се справи с Лаура Майлът 11:2, 11:4, 11:7. След това Джени Дънкаф надигра Айслинг Блейк с 11:5, 11:6, 11:5 и четвъртфиналът приключи.
Австралия трябваше да положи много повече усилия, за да се справи с амбициозния състав на Съединените щати с 2-1. В решителната трета среща завърналата се на корта петкратната световна шампионка Сара Фицджералд, която вчера навърши 42 години, направи разби Оливия Блачфорд с 11:4, 11:1, 11:2 само за 18 минути.

Съперничките на Австралия на полуфинала ще бъдат скуошистките на Малайзия. Те отстраниха шампионките от Египет с 2-1. Раним ел Уелейли даде аванс на африканките с победа в три гейма над Лу Уе Уърн. След това световната номер едно Никол Дейвид изравни след успех над Омнея Абдел Кауи с 11:9, 11:3, 8:11, 11:4. Крайният успех за малайките донесе Делия Арнолд, която се справи в драматичен мач Енги Хейрала с 11:9, 3:11, 11:6, 9:11, 11:8.