България би и Унгария с 4-1

16-02-2011 00:00 | Станко Димов
Съставът на България по бадминтон записа втора победа на Европейското първенство за смесени отбори (мъже и жени), което се провежда в Амстердам. Националите надиграха с 4-1 тима на Унгария в мач от Група 7 и си осигуриха минимум второто място. В четвъртък нашите играят срещу водача Украйна в спор за първата позиция, която единствена дава право на класиране на четвъртфиналите на турнира.

Първият успех за България записа Линда Зечири, която се наложи над Моника Шоке с 21:5, 21:5 за 22 минути игра. Дамската двойка Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова победи Фекете и Хорват с 21:13, 21:10 в мач, продължил 19 минути.

Решителния трети успех в двубоя донесе мъжкият дует Пейо Бойчинов и Красимир Янков. Хасковлиите се справиха с Немет и Шикра с 21:15, 21:13. В последната среща смесената двойка Стилиян Макарски и Дияна Димова (на снимката) отнесоха Шацкер и Фекете с 21:11, 21:13 за 18 минути игра.

Единствената загуба за българите претърпя Макарски на единично. Той отстъпи на Хенрик Тот след 21:15, 16:21, 18:21.

Във вторник националният ни отбор надигра и Финландия с резултат 4-1 победи.