Надал напред, Сьодерлинг отпадна

15-03-2011 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата в турнира от сериите „Мастърс 1000” в Индиън Уелс Рафаел Надал се класира с лекота за осминафиналите. Четвъртият в схемата Робин Сьодерлинг обаче отпадна.

Рафа, който е печелил престижния шампионат през 2007 и 2009 година, се справи с американския квалификант Райън Суитинг с 6:3, 6:1 почти без никакви проблеми. Следващият съперник на световния номер едно е индиеца Сомдев Деварман, който надигра Ксавие Малис от Белгия с 6:1, 3:6, 7:6(6).

„Винаги се чувствам фантастично на този турнир. Обстановката е прекрасна. На тези твърди кортове съм записал едни от най-добрите резултати в моята кариера”, заяви дипломатично както винаги Рафаел Надал.

Германецът Филип Колшрайбер, №32 в схемата, се наложи над играещия с контузия швед Сьодерлинг със 7:6(8), 6:4 за един час и 37 минути.

Скандинавецът пропиля пет сетбола срещу традиционно неудобния му Колшрайбер, за да запише едва втора загуба в 21 мача през 2011 година.
Германецът устоя в първата част и я спечели в тайбрека с 10:8 точки. Във втората той нанесе удар в заключителния десети гейм и проби шведа, за да запише четвърта победа от пет мача срещу него.

„Постъпих глупаво, че изобщо играх. Контузих стъпалото си по време на мача за Davis Cup с Русия и сега положението се усложни. Загубих този мач още когато реших да излеза на корта”, каза мрачно Сьодерлинг.