Поставени отпадат в София

13-04-2011 00:00 | Станко Димов
Двама от поставените в основната схема отпаднаха във втория кръг на традиционния турнир по тенис за мъже "Сарженор Къп" с награден фонд 2500 лева, който се провежда на червените кортове на ТК "Левски" в Борисовата градина. Номер четири Данаил Търпов загуби с 2:6, 0:6 от американския квалификант Йозеф Казнец. Следващият съперник на 19-годишния Казнец ще бъде петият в схемата Андреас Нейков, който отстрани участващия с "уайлд кард" Мартин Томов с 6:3, 7:5.

Номер седем Марсел Радев също напусна надпреварата във втория кръг. Той загуби с 3:6, 3:6 от квалификанта Георги Йорданов. На четвъртфиналите Йорданов ще се изправи срещу водача в схемата Тихомир Грозданов (на снимката).

Грозданов, който е четирикратен финалист в турнира (2006, 2008, 2009 и 2010 година), победи друг квалификант - Александър Велев, с 6:4, 6:3.

Шампионът от 2007 година и номер 2 в схемата Тодор Енев нямаше особени проблеми и се класира за четвъртфиналите след 6:2, 6:0 срещу Ивелин Колев. Следващият съперник на Енев ще бъде бившият му съотборник от националния отбор Илия Кушев.

Финалът е в събота от 10,00 часа, съобщи главният съдия на състезанието ЛЮбомир Бадински. Шампионът ще вземе 1000 лева, за подгласника му остават 500.