Вирус спря Гришо в Ница

16-05-2011 00:00 | Станко Димов
Вирусно заболяване принуди Григор Димитров да се откаже в мача си от първия кръг на тенис турнира в Ница, на връх 20-ия си пожден ден.

Хасковлията се задържа точно 19 минути на корта срещу №50 в световната ранглиста Пабло Андухар от Испания. Изтощеният Гришо не можа да окаже никаква съпротива и реше да се оттегли при резултат 0:5 гейма. За това време първата ни ракета успя да постигне едва осем точки срещу 21 на испанеца. Според официалния сайт на АТР причината за отказа е точно заболяването.

Димитров, който днес записа рекордното си 63-о място в световната ранглиста, има време да оздравее и да се възстанови напълно за Откритото първенство на Франция, което започва на 22 май в Париж. Но при всички положения вирусът наруши подготовката на таланта. На Roland Garros за първи път българинът ще влезе в основната схема на турнир от Големия шлем, благодарение на класирането си.