Българките отпаднаха в Сингапур

15-06-2011 00:00 | Станко Димов
И двете български бадминтонистки Петя Неделчева и Линда Зечири (на снимката) записаха загуби в първия кръг на турнира от Супер сериите в Сингапур и отпаднаха от състезанието, което важи и за олимпийските квалификации.

Неделчева отстъпи на 11-ата в глобалната ранглиста Шао Чие Чен от Тайван със 17:21, 21:18, 9:21 след 50 минути игра.

На задължителната почивка в първия гейм Петя отстъпваше с 10:11 точки. След това азиатката взе няколко поредни разигравания. 15-ата в света българка сведе разликата до само една точка при 17:18, но след това Чен приключи гейма след 13 минути игра.

Във втората част Неделчева започна агресивно и поведе със 7:3. Паузата дойде при 11:9 за 27-годишната старозагорка. Тя продължи да поддържа преднината си. При 20:18 стигна до два гейм пойнта и реализира още първия.

В решителния гейм играта беше равностойна само в началото. Петя поведе с 4:2, но след това загуби девет последователни точки. До края нещата не се промениха. Тайванката дръпна с 20:7 и приключи мача при третата си възможност.

Втората ракета на България Линда Зечири също отпадна. Левичарката изтегли тежък жребий и срещна шестата в схемата датчанка Тине Баун. Зечири, която е №27 в ранглистата, отстъпи на бившата номер едно в света с 11:21, 10:21 след 26 минути игра.