Мъри взе 15 поредни гейма

21-06-2011 00:00 | Станко Димов
Надеждата на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия за титла от Wimbledon след 75 години чакане Анди Мъри успя да спечели първата си среща. Под покрива на централния корт на „Ол Инглънд клъб” четвъртият в схемата шотландец успя да се наложи над Даниел Химено-Травер от Испания с 4:6, 6:3, 6:0, 6:0.

След 3:3 гейма във втория сет Мъри спечели следващите 15 гейма до края на двубоя. В първата част испанецът доминираше и заслужено спечели, след като проби за 5:4. Към средата на втората част Анди изчисти грешките си и постигна първия си брейк за 5:3. Тук някъде испанецът рухна и психически, след като вече проявяваше признаци на умора.

Последният сет продължи само 17 минути, преди Мъри да го спечели. Куриозно е да се припомни, че от 2009 година едва за четвърти път е затварян подвижният покрив над централния корт. Анди стана първият тенисист, който за втори път играе на закрито на Wimbledon, след като преди два сезона надигра Станислас Вавринка в първия мач в историята под покрив в Лондон.

Във втория кръг британската надежда очаква победителя от срещата между германеца Тобиас Камке и Блаж Кавчич от Словения.

„Промених начина си на игра, особено ретурите. Кортът беше доста бавен и затова имаше дълги разигравания. Започнах да играя по-агресивно на първия му сервис, а при втория правех различни експерименти. Доволен съм, че успях”, заяви след мача Анди Мъри.