Неделчева с обрат в Джакарта

22-06-2011 00:00 | Станко Димов
Най-силната българска бадминтонистка в историята Петя Неделчева се класира за осминафиналите на големия турнир от категорията Супер серии Премиер в индонезийската столица Джакарта, който е с награден фонд 600 000 долара. Тя успя да направи пълен обрат срещу Лариса Грига от Украйна и спечели с 17:21, 21:19, 21:9 след 56 минути игра.

На първата техническа почивка украинката водеше с 11:8 точки. Грига продължи да поддържа дистанция и спечели гейма. Във втория №16 в света Неделчева беше с точка аванс на прекъсването – 11:10. След прекъсването обаче украинската бадминтонистка взе пет поредни точки и се откъсна в резултата. Петя успя да я настигне при 16:16. След 19:19 българката взе следващите две разигравания и така изравни геймовете.

В контрагейма 27-годишната българка диктуваше събитията на корта от самото начало и почивката дойде при резултат 11:4. Родната прима продължи да трупа преднина. При 20:9 Неделчева имаше вече невероятните 11 точки за приключване на двубоя и успя да го направи още при първия мачпойнт.

Втората ни ракета Линда Зечири загуби от четвъртата в света и в схемата Саина Невал от Индия с 12:21, 10:21 след точно половин час игра. Левичарката от София в момента е №27 в световната ранглиста.

Точно срещу Невал ще играе Петя Неделчева на осминафиналите в Джакарта.