Патрик Рафтър се завръща
Патрик Рафтър е новият капитана на Австралия за Купа "Дейвис". Той заменя на поста Джон Фицджералд. Към щаба му ще бъде и бившият наставник на Роджър Федерер Тони Роуч.
"Много голямо желание имам да помогна на австралийския тенис. Ние имаме страхотни таланти на разположение и това е предпоставка за успешно бъдеще пред отбора.
"Моите изисквания ще бъдат изключително високи. Това е страхотна възможност за мен и наистина съм силно мотивиран," обясни Рафтър, който има две титли от US Open.
Лидерът на отбора на Австралия Лейтън Хюит също подкрепи Рафтър, както и бившия си треньор Тони Роуч.
"Много съм щастлив, че отново ще бъда заедно с Пат, с който имаме много успешни мигове за Купа "Дейвис". Роучи също е чудесно допълнение към отбора. Той притежава огромен опит и е фантастично да бъде в нашия лагер," сподели Лейтън.


Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд: $688,985
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Делрей Бийч, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $710,735
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Марсилия, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €767,545
Official Website | Livescore