Надал – Дел Потро в Лондон

25-06-2011 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Рафаел Надал доигра успешно двубоя си днес и е вече на осминафиналите на Wimbledon. Защитаващият титлата си испанец излиза в следващия кръг срещу Хуан Мартин дел Потро.

Левичарят от Манакор спечели срещу участващия с „уайлд кард” Жил Мюлер от Люксембург със 7:6(6), 7:6(5), 6:0 в доиграването. Вчера, в първия сет Надал спаси два сетбола в 12-ия гейм, преди да стигне до тайбрек, в който да спечели. При подновяването на играта в събота във втория сет никой от двамата тенисисти не стигна до точка за пробив. В тайбрека отново Рафа бе по-добрия, което сломи съпротивата на гиганта от Великото херцогство и той загуби на нула последната част.

Следващият съперник на Надал е Хуан Мартин дел Потро. 24-ият в схемата аржентинец надигра №15 Жил Симон със 7:6(8), 7:6(5), 7:5. Кулата от Тандил наниза 45 печеливши удари, 12 от тях асове, срещу 19 непредизвикани грешки. Французинът завърши с 40-24 по тези показатели.

Рафа има баланс 5-3 победи срещу Делпо. Аржентинецът взе трите си успеха през 2009 година в Северна Америка, като най-запомнящо се беше онова 6:2, 6:2, 6:2 на US Open. Този сезон двамата пътищата им се пресякоха два пъти. Испанецът победи в Маями с 6:4, 6:4, а в Мадрид спечели без игра, заради контузия на съперника.