Шампионки от Шлема губят в Торонто

11-08-2011 00:00 | Станко Димов
Шампионките от Roland Garros На Ли и от Wimbledon Петра Квитова претърпяха загуби на турнира от категория „премиер” в Торонто, който е на твърди кортове и с награден фонд 2 050 000 долара.

Десетата в световната ранглиста Андреа Петкович от Германия се разправи с чешката левичарка Квитова неочаквано лесно с 6:1, 6:2, за да се класира на четвъртфиналите. Седмата поставена Петра допусна по два пробива във всеки сет, не направи нито един и се предаде след един час и 13 минути игра.

Родената в Тузла Петкович очаква в следващата фаза победителката от мача между №3 в схемата Вера Звонарьова с №13 Агниешка Радванска. Двете играха на финала в Карлсбад в неделя, когато полякинята спечели.

Австралийката Саманта Стоусър пък спря китайката На Ли с 6:2, 6:4 за един час и половина игра. Сам направи два пробива в първия сет и един във втория, като отрази единствената възможност на шестата в схемата азиатка за брейк.

Стоусър очаква на четвъртфиналите Ана Иванович или Роберта Винчи.