Федерер изнесе лекция на аржентинец, чака Цонга

06-09-2011 00:00 | Станко Димов
Роджър Федерер достигна до 30-ия си пореден четвъртфинал в турнири от Големия шлем, след като прегази Хуан Монако (Аржентина) с 6:1, 6:2, 6:0 за едва час и 22 минути в двубой от осминафиналите на US Open. Серията на бившия номер 1 в света стартира на Roland Garros преди 7 години.

Двубоят започна в 23,50 ч. местно време, а Федерер нямаше никакво намерение да губи излишно време - след 12 минути водеше с 5-0 гейма, а след общо 18 вече бе приключил първия сет.

Във вторият ситуацията на корта не се промени и петкратният шампион от US Open правеше каквото си поиска. При 5-2 швейцарецът се опита да зарадва публиката с поредния трик шот, но този път ударът му не се получи. В крайна сметка след само 37 минути игра Федерер поведе с 2-0 сета. В третия отнесе Монако на нула и сложи край на мъките му след едва час и 22 минути.

Следващия съперник на Федерер е Жо-Вилфрид Цонга. Като двамата ще се изправят за осми път един срещу друг (и за пети през 2011 г.). Швейцарецът загуби последните два сблъсъка.

Цонга стигна до четвъртфиналите по коренно различен начин. На мощния французин му трябваха 3 часа и 45 минути, за да успее да измъкне победата срещу Марди Фиш в двубой, превърнал се в истинска битка и завършил 6:4, 6:7(5),3:6, 6:4, 6:2.