Масаро и Шабана шампиони в US Open

07-10-2011 00:00 | Станко Димов
Англичанката Лаура Масаро (на снимката вдясно) и Амър Шабана от Египет спечелиха титлите на Откритото първенство на Съединените щати по скуош във Филаделфия, които бяха част от Световните серии.

Малко неочаквано петата поставена се справи с Кейси Браун от Австралия с 5:11, 11:5, 11:3, 11:5 след 56 минути игра. Браун елиминира на четвъртфиналите световната номер едно Никол Дейвид от Малайзия.

Масаро записа най-големия успех в кариерата си, въпреки че загуби първия гейм. След това състезателката от Ланкашър заигра безупречно и заслужено победи опонентката си от Австралия.

„В началото на финала не бях много свежа, краката ми бяха тежки, но преодолях умората и след първия гейм играх на ниво. Не вярвах, че мога да спечеля, защото Кейси успя да надиграе Никол и играеше страхотно. Това е най-големият ми успех в страхотно състезание”, заяви щастливата Лаура Масаро.

При мъжете левичарят Шабана надигра световният номер едно Ник Матю от Англия с 11:9, 8:11, 11:2, 11:4 след 51 минути игра. След втория гейм египтянинът беше неудържим и заслужено взе титлатана US Open.