Цеци завърши сезона със загуба от Кузнецова

20-10-2011 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Цветана Пиронкова приключи сезона в WTA. На осминафиналите на турнира в Москва от категория „премиер” (721 000 долара) тя отстъпи на шестата поставена Светлана Кузнецова с 5:7, 5:7 след един час и 52 минути игра.

Цеци спаси точка за пробив още в първия гейм, а веднага след това направи брейк. 26-годишната рускиня обаче го върна веднага и после изравни за 2:2. При 4:4 пловдивчанката отрази две опасности от пробив. В 11-ия гейм обаче Кузнецова успя да пробие и при 6:5 сервираше за спечелване на частта. Тя поведе с 40:15 и приключи при втория сетбол, въпреки сърцатата игра на Пиронкова.

Българката допусна пробив още в първия гейм на следващата част. Цветана прекъсна негативната серия от пет поредни загубени игри за 1:2. Веднага след това 24-годишната лидерка на националния отбор дръпна с 40:15. Кузнецова изравни, но Пиронкова стигна още два пъти до точки за пробив и при четвъртата възможност тенисистката от Санкт Петербург изкара топката в аут. В 11-ия гейм отново рускинята бе по-активна и поведе с 40:0 с мощни форхенди, а след това и записа пробив. Бившата номер две в света сервираше за спечелване на двубоя и място на четвъртфинал. Тя стигна до 40:30 и завърши мача с бекхенд по правата. Така 24-годишната пловдивчанка отстъпи и в четвъртия мач помежду им.

Така Цветана Пирокова приключи участието си с 60 точки за световната ранглиста и 10 050 долара от наградния фонд. През сезона българската прима записа два четвъртфинала – на Wimbledon и в Палермо. Другите участия не впечатлиха с почти нищо.