Готие на полуфинал на световното, Ашур контузен

05-11-2011 00:00 | Станко Димов
Бившият номер едно в световната ранглиста Грегори Готие се класира за полуфиналите на първенството на планетата по скуош в Ротердам. Французинът преодоля шампиона от 2009 година и №2 в схемата Рами Ашур с 11:8, 11:1, 1:0 и отказване на египтянина заради травма

Ашур се отказа и миналата година на световното заради контузия. Този път болката в слабините принуди африканеца да прекрати участие. В предишните си два мача той показваше чудеса от воля и обръщаше резултата от 0-2 гейма.

Като голям спортсмен Готие прегърна Ашур на корта и му помогна да излезе от клетката в „Луксор”. Французинът изрази съжаление за травмата и каза, че не се чувства щастлив от такава победа. На полуфиналите Грег излиза срещу Джеймс Уилстроп, който се наложи над четирикратния световен шампион Амър Шабана от Египет с 11:8, 11:2, 11:13, 11:1.

Защитаващият титлата си водач в схемата Ник Матю от Англия загуби първия гейм срещу сънародника си Питър Баркър, но успя да надделее в най-дългия четвъртфинал с 6:11, 11:8, 11:8, 11:5 след час и 11 минути игра. За класиране на втори пореден финал скуош звездата от Йоркшир играе с Карим Дарвиш. Египтянинът се справи с ветерана Дейвид Палмър от Австралия с 11:9, 11:7, 11:1.

При жените на световното в Холандия на полуфинал са първите две в схемата. Сегашната шампионка и №1 в схемата Никол Дейвид от Малайзия надигра австралийката Кейси Браун с 11:7, 12:10, 11:4 за 41 минути. Следващата съперничка на най-добрата в света е представящата домакините Натали Гринам, която се наложи над сънародничката на Дейвид Лу УиУърн с 11:7, 11:7, 11:5.

Втората Джени Дънкаф взе английското дерби срещу Лаура Масаро с 11:9, 11:7, 11:7. На полуфинала тя очаква изненадата Саманта Теран. 15-ата в схемата мексиканка се наложи над непоставената Дипика Паликал от Индия с 11:6, 11:8, 11:9.